המלצות ורעיונות לטיול גיבוש משפחתי


גידול ילדים אינה מלאכה פשוטה. על אחת כמה וכמה קשה להעסיק את הילדים בזמן חופשה, שבת או זמן פנוי אחה"צ אפילו. אז מה עושים בכל הזמן הפנוי הזה איתם, על מנת שלא ירבצו כל היום אל מול הטלוויזיה או האייפון, הידוע כאטרקציה מספר אחת היום...

אז זהו – שיש הצעות קצת יותר אטרקטיביות. לכם, כהורים לילדים, ולילדיכם, תתפלאו, בפרט. היום כל ילד עסוק בעיקר בטלפון הנייד שלו. כבר מגיל צעיר האייפון הוא ידידו הטוב של הילד, לצער ההורים בעיקר. יש שיחלקו ויגידו שאין להם בעיה עם החבר החדש של בנם או בתם, אולם יסכימו כולם פה אחד – גיבוש משפחתי – זה לא. אז מה כן יכול לגבש ולהיות לזמן איכות עבור כל המשפחה?... טיול!

כן כן, מזמן כבר לא נשמעה המילה הזו באוויר, אולם טיול משפחתי אינו רק חופשה של פעם בשנה, אלא אתם כהורים יכולים להטמיע את המסורת הזו של טיולים – במשפחה שלכם. הרי מדוע הילדים שלנו למעשה שקועים בתוך עצמכם ובתוך הטלפון הנייד שלהם? כי הרי הם לא מקבלים את תשומת הלב שלכם, הורים יקרים. אז נכון, באמצע שבוע קצת קשה לעשות סאלטות באוויר על מנת להיפגש ולארגן זמן איכות, אבל בשבת, או ביום חג – הקדישו לילדכם מזמנכם הפנוי. לא, זה לא עונש! עד מהרה תגלו שהטיול המשפחתי הוא זמן מהנה גם עבורכם, כן כן, ההורים.

אז קדימה, ארזו לכם תיק קטן, אפילו צידה קטנה לדרך, קצת חטיפים, כי פעם ב...- מותר. וצאו לטייל. תוכלו למצוא שפע של אטרקציות בצפון, באזור הכנרת או בגליל, או במרכז אפילו. לילדים הקטנים תוכלו למצוא פינות ליטוף וחי מקסימות ומהנות, שמהן גם אתם ההורים תהנו וגם ילדיכם. ולטיפוס אתגריים והורים חובבי אקסטרים אפשר "להתפרע" ולצאת לאטרקציה אתגרית כמו שיט קיאקים בצפון, או טיול טרקטורונים, רכיבה על סוסים וכולי.

בזמן הטיול האווירה הינה אווירה משפחתית וכיפית, ובעיקר – מגבשת. חלק מן החוויה המגבשת הינה הן הנסיעה, אם נוסעים מן המרכז לדרום אפשר להנות יחדיו ברכב ולספר על חוויות השבוע, והן בטיול עצמו – בין אם בחרתם לטייל ברגל ובין אם לצאת לרכיבה על סוסים – עצם השהייה יחד הינה מגבשת וכיפית. פתאום כל אחד שוכח מצרות היום יום – הילד שוכח מבית הספר לרגע, ההורים – שוכחים מן העבודה, הבישולים, הצרות שבבית.

אז לפני שאתם יושבים בבית ורובצים איש איש בפינתו הוא – צאו קצת יחד, והתחילו מסורת חדשה. עד מהרה כל המשפחה תיסחף בחוויה ותרצה עוד ועוד טיולים משפחתיים.