משנים סטטוס? כך תכינו את עצמכם להורות


אחד השינויים הדרמטיים ביותר בחיים שלנו קורה ברגע אחד. אחרי שעות של צירי לידה. ברגע אחד אנחנו שוכחים את תשעת החודשים המעייפים שעברנו, את כל ההכנות, השאלות, הבלבול והפחד, ומתרכזים רק בפלא הזה – יצירת משפחה.

למרות ההתרגשות, חשוב לזכור שתינוק חדש שבא למשפחה הוא לא רק שמחה גדולה אלא גם מוקד של שינוי גדול. החיים לעולם לא יהיו אותו הדבר. מזוג שחי חיי חופש תהפכו להורים, עם אחריות לאדם קטן וחסר אונים שזקוק לכם כמעט בכל רגע. התהליך הזה דורש הכנה, פיזית ונפשית, עוד לפני שהרך הנולד מצטרף למשפחה.

הכינו את עצמכם לשינוי

לפני בואו של תינוק חדש לעולם, ההורים זקוקים לא רק להכנה פיזית, על שלל הקניות, הכנת הבית, שעות השינה שיש לצבור (כי לא יהיו הרבה כאלו לאחר הלידה) ורשימת המטלות הארוכה שמתווספת לאלו, אלא גם להכנה נפשית.

חשוב להיות מוכנים לאחריות הגדולה שעומדת על הפרק, לתהליך שתעברו עם עצמכם ועם התינוק שלכם – תהליך של אהבה חסרת גבולות אך גם של בלבול גדול. הכנה נפשית היא חשובה גם בגלל הקשיים הרבים. לילות ללא שינה, שינויים במערכת היחסים הזוגית, שינוי בסדר העדיפויות, לחץ ודאגה תורמים מחייבים את ההכנה הזו.

הכנה פיזית – לדעת לאן אנחנו הולכים

הכנה פיזית דרושה בעיקר בהקשר לתהליך הלידה ולרגעים שיבואו אחריו. נשים רבות מגיעות לא מוכנות ליום הלידה ומגלות עד כמה קשה לעמוד בתהליך הכואב, המלחיץ והמעייף הזה.

הכנה פיזית באמצעות תרגילים שמחזקים את הגוף, לימוד נשימות וידע כללי על תהליך הלידה ומה שהוא גורר אחריו חשובה מאין כמוה ומקלה בסופו של דבר על כל אישה וגם על בן הזוג שעומד לצדה. ברגעים שיבואו אחרי רגע הלידה, נתקלות נשים רבות בקשיים – בעיקר בתהליך ההנקה. הכנה פיזית לפני הלידה יכולה לעזור לשפר את הסיכויים להנקה חלקה ונעימה.

קורס הכנה ללידה נוגע בצד הפיזי ובצד הנפשי

אחת הדרכים הטובות ביותר להתכונן לבואו של הרך הנולד אל העולם היא להשתתף בקורס הכנה ללידה. קורס זה סוקר למעשה את כל השינויים הצפויים, מכין את בני הזוג לקראת תהליך הלידה מבחינה פיזית ונפשית ומעניק אינספור עצות פרקטיות להתמודדות עם השינוי הגדול הזה בחיים.

הורים שעוברים קורס הכנה ללידה מגיעים אל יום הלידה מוכנים יותר להתמודד עם העייפות, הכאב, התשישות וההסתגלות בימים שלאחר מכן. הם מתחזקים באמצעות עזרה מקצועית ממיילדות, מאמנים אישיים ומתרגלים שמשתתפים בקורס ומסייעים לזוג להכיר את עולם ההורות, רגע לפני שזה קורה.